Aktualności

Zapisy na dyżur wakacyjny

do Publicznego Przedszkola

w Zespole Szkół w Górze Ropczyckiej.

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników, podczas wakacji 2020 r. przedszkole nie będzie prowadziło opieki dla dzieci z innych placówek. Stosowana do tej pory organizacja, tzw. dyżurów wakacyjnych, wiąże się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, co zwiększa niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.

Dzieci będą mogły, od 1 lipca do 21 sierpnia 2020 r., uczęszczać do swojego przedszkola.

Natomiast od 24 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. placówka będzie zamknięta.

W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy zapisy na dyżur wakacyjny.

Liczba dzieci na dyżur wakacyjny jest ograniczona wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku, kiedy liczba chętnych dzieci przekroczy dozwoloną liczbę miejsc, w pierwszej kolejności  na dyżur wakacyjny przyjęte zostaną dzieci  /zgodnie z wytycznymi MEN/ rodziców obojga czynnie pracujących, z których pierwszeństwo, zgodnie z zaleceniami MEN, mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania, związane  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca 2020 r. Wypełnioną Deklarację proszę wysłać na adres e-mailowy: przedszkole.gora.ropczycka@interia.pl

W tytule proszę wpisać: Dyżur wakacyjny.

DEKLARACJĘ PLANOWANEGO POBYTU DZIECKA PODCZAS WAKACJI W NASZYM PRZEDSZKOLU 

otrzymają Państwo przez komunikator na stronie iPrzedszkole.

          Sytuacja może ulec zmianie, jeśli zostaną wprowadzone inne regulacje, związane z epidemią COVID-19.

Drodzy Rodzice,

 Nauczyciele, Pracownicy

 Przedszkola pod Buczyną

 

To bardzo trudny czas dla nas wszystkich… W obecnej sytuacji jest to całkiem normalne, że czujemy się przytłoczeni, zestresowani, niespokojni lub zdenerwowani. Targa nami wiele sprzecznych reakcji emocjonalnych. Duża część niepokoju wynika z niepewności, związanej z brakiem kontroli nad obecną sytuacją. Czujemy się bezradni wobec tego, co się dzieje. Pandemia koronawirusa przeorganizowała nasze życie zawodowe i prywatne.

Wielu z nas zostało w domach, aby zapewnić opiekę dzieciom… Są też tacy, którzy narażają swoje życie i zdrowie, abyśmy mogli czuć się w miarę bezpiecznie, byli najedzeni i zaopatrzeni w niezbędne do życia przedmioty/produkty… Nauczyciele zostali „wrzuceni na głęboką wodę”- mają nauczać sposobem, jakim nikt nigdy ich nie nauczył… BĄDŹMY WOBEC SIEBIE WYROZUMIALI… Wszyscy zdajemy teraz egzamin z pokory i bycia ludźmi…

Bardzo żałuję, że nie mogę być teraz z Wami fizycznie- wytłumaczyć, porozmawiać, uśmiechnąć się, zwyczajnie być… Jestem myślami, a jeśli ktoś z Państwa zechce porozmawiać, to jestem również pod telefonem.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie, a dla Dzieci

przesyłam moc uścisków ♥

Życzę Wam dużo zdrowia i cierpliwości, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych: miłości (która jest ważniejsza od wszelkich dóbr), uśmiechów najbliższych (które pozwalają lżej oddychać) i szczęścia (które niejednokrotnie ocala nam życie)…

Do zobaczenia- Katarzyna Wołos, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Górze Ropczyckiej

Szanowni Rodzice!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, do Świąt Wielkanocnych przedszkole będzie zamknięte dla dzieci.

W okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku zadania jednostek systemu oświaty są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Od środy, 25 marca 2020 roku,  pracujemy według miesięcznych planów pracy i obowiązującej podstawy programowej za pośrednictwem komunikatora iPrzedszkole. Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, jest nietypowa dla nas wszystkich. Wspólnie musimy zmierzyć się z tym, co aktualnie się dzieje. Musimy zastosować optymalne środki ostrożności, abyśmy wszyscy zdrowi wrócili do normalnego życia.

Drodzy Rodzice – prosimy Was o pomoc. Wy jesteście teraz najbliżej swojego dziecka. Bądźcie też wsparciem dla swojej pociechy. Pamiętajcie, że zawsze możecie zwrócić się do nauczyciela z danym problemem. Zrobimy wszystko, by go rozwiązać.