Grupa I „Sówki”

Sówki „mądre główki”. Jesteśmy najstarszymi przedszkolakami, zresztą bardzo zapracowanymi. Aktywnie uczestniczymy w różnorodnych zajęciach i zabawach, poprzez które przygotowujemy się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Wspólnie uczymy się zasad, zgodnego współżycia w grupie, staramy się być samodzielni i koleżeńscy. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia. Jesteśmy grupą twórczą i bardzo aktywną w różnych dziedzinach. Uwielbiamy chodzić do naszego przedszkola i spędzać czas z kolegami i koleżankami. Uczymy się cieszyć z małych i dużych sukcesów oraz pokonywać wszelkie trudności.
Jestem sowa mądra głowa
do pracy zawsze gotowa.
Lubię fruwać tu i tam,
literek bardzo dużo znam.
Piszę pięknie i rachuję
z obowiązków wywiązuję.
Jestem dobrym przedszkolakiem
bo niedługo będę uczniakiem.

Grupa II „Motylki”

To 5- latki. Uczęszcza do niej 25 dzieci. Dzieci chętnie chodzą do przedszkola i uczestniczą w różnych zabawach i zajęciach. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Dużo radości sprawia im nauka tańca oraz śpiewanie piosenek. Jednak ich ulubionym zajęciem są ćwiczenia gimnastyczne, wykonują je sprawnie i bardzo chętnie. Często sami inicjują różne zabawy ruchowe. Uwielbiają spędzać czas na placu zabaw, chodzą na spacery, najchętniej do „Buczyny”. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi i spacerami. Powoli wkraczają w świat poznawania liter i liczb.

Grupa III „Żabki”

To grupa 4-latków i liczy ona 25 dzieci. Przeważająca część dzieci to czterolatki, kilkoro jest trzylatkami. „Żabki” to żywa, rozśpiewana i spontaniczna grupa. Dzieci bardzo lubią zajęcia muzyczne, plastyczne i techniczne. Chętnie bawią się chustą animacyjną oraz na placu zabaw. Kontakt z przyrodą umożliwiają spacery. Podczas zabaw przedszkolaki uczą się nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Wspólny śpiew i taniec pozwalają tworzyć miłą i radosną atmosferę. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, zdobywając wiedzę o otaczającym świecie.

Grupa IV „Zajączki”

Aktualnie do grupy należy 25 dzieci w wieku 3 i 4 lat. W grupie jest przyjemnie, fajnie i ciekawie. Dzieci poznają otaczający świat głównie przez zabawę. Poznają się nawzajem, zaczynają bardziej rozumieć siebie, uczą się współpracy i współżycia w grupie oraz samodzielności. Najbardziej lubią wspólne zabawy w kole, pląsy i eksperymenty. Uwielbiają również spacery oraz zabawy na placu zabaw. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwanie, przygody oraz doświadczenie.

Grupa V „Biedroneczki”

Grupa „Biedroneczki” jest najmłodszą grupą w Przedszkolu pod Buczyną. Uczęszczają do niej dzieci w wieku 3 lat. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności, a także zawierają nowe znajomości. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego oraz religii. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci bawią się, ale również przez zabawę uczą się.

Grupa VI „Pszczółki”

To licząca 11 dzieci grupa w naszym przedszkolu. W skład grupy wchodzą 4-latki i 5-latki – pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wspólnie uczymy się zasad wspólnego życia w grupie. Staramy się być samodzielne i koleżeńskie. Poszerzamy wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności. Przed nami bowiem ważne wyzwanie – wkroczenie w świat liter i liczb.